Anasayfa » Genital Estetik » Vajina Estetiği » Vajina Daraltma (Vajinoplasti)
vajina estetiği

Vajina Daraltma (Vajinoplasti)

İçindekiler

Vajinoplasti – Vajina Estetiği Nedir?

Tüm kadınların kendini güzel ve yeterli hissetmeye hakkı vardır

Kadınların çoğu hayatlarının bir döneminde vajina gevşekliği ile ilgili problem yaşadığını dile getirmektedir. Vajina genişlemesi kadınlarda endişe yaratan bir durumdur ve psikolojik sorunlar yaratabilir

Gevşemiş vajinada penis ile vajina arasındaki sürtünmenin azalması sonucunda cinsel tatminsizlik, yeterince uyarılamama, orgazm olamama gibi sorunlar yaşanabilir.

Vajina gevşekliği olan kadınların partnerleri penisim boşlukta gibi hiç bir şey hissedemiyorum şeklinde ifadeler kullanmaktadır.

Bunlardan dolayı kadın cinsel ilişki sırasında kendisini yetersiz hissedebilir.

Vajina genişlemesinin yarattığı en önemli sorun kadında özgüven eksikliğidir. Kadınlar kaybedilen özgüveni tekrar kazanabilmek, cinsel ilişki kalitesini ve performansı arttırmak için vajinoplasti – vajina estetiği ameliyatları yaptırmaktadır.

Yazıları okumadan önce lütfen aşağıdan vajina estetiği videosu izle videomuzu izleyiniz. Bu şekilde yazılarımızı çok daha iyi ve kolay anlayacaksınız.

 

Hiç bir kadın durup dururken vajinoplasti – vajina estetik ameliyatı yaptırmaz mutlaka bazı nedenleri vardır.

Vajinoplasti – Vajina esteği neden yapılır?

 • Eskiden cinsel ilişki sırasında daha çok uyarılırdım ve tatmin olurdum
 • Eskiden daha kısa sürede ve daha şiddetli orgazm olurdum
 • Eşim vajina estetiği ameliyatı olmamı istiyor
 • Cinsel ilişki sırasında kendimi yetersiz hissediyorum
 • Cinsel ilişki sırasında eşimde bende boşluk içinde gibiyiz cinsel organlarımız birbirine hiç temas etmiyor gibi
 • Cinsel ilişki sırasında vajinadan hava ve gaz çıkarır gibi sesler geliyor
 • Eskiden karşıdan bakıldığında yukardan aşağıya doğru çizgi şeklinde olan vajina girişi şimdi yuvarlak hemde vajinanın iç kısmı görünüyor
 • Gülerken, hapşırırken ve öksürürken idrarımı tutamıyorum
 • Eşimin beni aldatabileceğinden şüpheleniyorum.
 • Evliliğimi kurtarmak istiyorum

Vajina genişlemesi neden olur? ( Vajinoplasti nedenleri )

 Vajinal doğumlar:

Normal vajinal doğum; genişleme, esneme, yırtılmalara, rahim sarkmasına, vajinayı saran kaslarda kalıcı hasarlara yol açabilir. Her doğum yapan kadının vajina genişliği artacak diye bir kural yoktur. Fakat yapılan doğum sayısı fazlalaştıkça, doğumların zor olması, bebeğin kilolu doğması, doğumun doktorlar tarafından müdahale gerektirmesi ( vakum, forceps takılması), doğum dikişlerinin enfeksiyon kapıp açılması yada kötü iyileşmesi, vajinanın normal yapısını bozup gevşekliğin artmasına, vajina duvarında yırtıkların oluşmasına neden olabilir.

Yaşın ilerlemesi:

Yaşlanma sürecinin doğal sonuçlarından biri de vajinal sıkılığın azalması ve vajina genişlemesidir. Tıpkı cilt de olan kırışıklıklar gibi.

Cinsel ilişki sayısının artması:

Cinsel ilişki sayısı arttıkça azda olsa vajinal genişleme artmaktadır. Vajinal doğum olmasa bile ameliyat ihtiyacı doğabilir.

Genetik yatkınlık:

Bazı kadınların dokuları yapısal olarak gevşektir. Bu gevşeklik vajinal genişlemeye yol açmaktadır. Bu kadınların cinsel ilişki sayısı az olsa da doğum yapmamış olsalar da vajinal genişlemeleri olmaktadır.

Aşırı kilo ve yapılan ağır işler:

Vücut kilosunda artışlar ve kadının ağır yük kaldırması gerektiği işlerde çalışması, vajina duvarına binen yük miktarını arttırarak vajina genişlemesine neden olur.

 

Vajinoplasti – Vajina estetiği nasıl yapılır?

Bu ameliyatlar genel ve lokal anestezi ile yapılabilmektedir. Hasta muayene edildikten sonra vajinal genişlemenin derecesine göre lokal yada genel anestezinin hangisinin hastaya uygun olacağı belirlenir.

Normal doğum yapmış olanlarda vajinayı saran kaslarda aşırı deformasyon hasar var ise bunları lokal anestezi ile yapmak mümkün değildir. Bazı hastalar normal doğum dahi yapmış olsalar vajinal genişlik çok artmamış olabilir bunlarda lokal anestezi kullanılabilir.

Hiç doğum yapmamış veya sezeryan ile doğum yapmış olan kadınlarda vajina estetiği ameliyatı için lokal anestezi yeterlidir.

Panik atak gibi psikolojik problemleri olanlar yada korkan hastalar uyutularak ameliyat olmak istemektedirler. Hastalarımızın istekleri doğrultusunda vajina genişliği az yada çok olmasına bakılmaksızın uyutularak işlemleri yapılabilmektedir.

 

Vajinoplasti – vajina estetik ameliyatı:

Vajina estetik ameliyatı hastanın ihtiyacına göre yapılmaktadır. Buradaki temel amaç vajinayı saran kasların hasarı nerdeyse ve ne kadarsa o kısmı tekrar onarıp vajinanın eski sıkılığına kavuşmasını sağlamaktır.

Normal vajinal doğum yapanlarda ve yapmayanlarda bu ameliyat farklı şekilde yapılır.

Vajinal doğum yapan kadınlarda vajinoplasti – vajina estetik ameliyatı:

Normal vajinal doğum yapan kadınlarda hasta iyi sorgulanmalı ve muayene edilmelidir. İdrar torbası sarkması ( sistosel ), kalın bağırsak sarkması ( rektosel ), doğum izlerinin hastayı rahatsız edip etmemesi, öksürüp hapşırmakla idrar kaçırıp kaçırmadığı ayrıntılı olarak sorgulanır. Bunların hepsi vajinoplasti ameliyatı ile beraber aynı anda düzeltilebilir.

Normal doğum yapmış kadınlarda, ilk önce tüm vajina boyunca 2-3 cm genişliğinde şerit şeklinde vajinal parça çıkarılıp vajinayı saran kaslar sıkılaştırılır. Bu şerit şeklinde çıkarılan vajinal parça hasarın fazla olduğu yerde biraz kalınlaşabildiği gibi hasarın az olduğu yerlerde daha ince de olabilmektedir. Sonra idrar torbası sarkması, idrar kaçırma problemi varsa bunlar düzeltilir. En son olarakta doğum izleri silinir, vajina girişi ekstra daraltılır ve levator ani dediğimiz kaslar kuvvetlice birbirine yaklaştırılır.

Vajinoplasti – vajina estetiği yaparken yukarıda yazılanlara dikat edilmez ve eksik işlem yapılırsa hasta memnuniyeti düşük olur olur.

Bütün düzeltmelerin yapıldığı vajinoplasti ameliyatından sonra hasta hiç doğum yapmamış bir kadının görünümüne ve anatomisine sahip olur.

Normal doğum yapmamış kadınlarda vajinoplasti –vajina estetik ameliyatı: 

Sezeryan ile doğum yapanlarda yada hiç doğum yapmamış olanlarda vajina girişinden itibaren 3-4 cm içeriye daraltma yapılması yeterli olmaktadır.

Aşağıdaki vajina estetiği videosu‘ndan izlerseniz işlemi daha iyi anlayacağınızı düşünüyoruz.

Vajinoplasti – vajina estetiği fiyatı

Ameliyatın yapıldığı yere ( klinik, muayenehane, tıp merkezi ) ve hastaneye acıbadem, memorial yada isim yapmamış diğer hastahaneler ) uygulanan anesteziye ve beraberinde başka genital estetik ameliyatın yapılmasına göre fiyat aralığ oldukca geniştir.

Vajinal daraltma ile beraber labioplasti, g noktası dolgusu, doğum izlerinin silinmesi, kızlık zarı dikimi işlemleri de yapılabilmektedir.

Vajinoplasti – vajina estetiği ve diğer genital işlemler beraber yapıldığında fiyatlar daha uygun olmaktadır.

Vajinoplasti – vajina estetiği fiyatı ve tüm genital estetik ameliyat fiyatları için sekreterimizi arayarak güncel bilgileri alabilirsiniz.

Vajina genişlemesi nasıl anlaşılır? 

Kadınlar en sık tuvalette temizlik sırasında ellerine pürüzlü bir dokunun gelmesi , öksürüp hapşırmakla idrar kaçırma, eşleri tarafından vajina dokusunun gevşek olmasından şikayet edilmesi, daha ileri geç kalınmış safhalarda ise vajinadan rahimin dışarı sarkması gibi durumlarda kendilerinde vajina genişlemesi olduğunu anlayabilirler.

Bu durum gün geçtikçe cinsel ilişki sırasında problemler yaratır. Cinsel doyumda tatminde azalma, cinsel ilişkide ağrı, orgazm olamama yada geç orgazma ulaşma, , cinsel ilişki sıklığında azalmaya ve sonuçta cinsel isteksizliğe sebep olabilir. Kısacası cinsel hayat kalitesi tamamen bozulmuş olur.

 

Vajina estetiği videosu izle (vajinoplasti ameliyatı izle)

 

 

Vajinaplasti – vajina estetik ameliyatlarını hastaların okuyarak anlaması oldukca zordur. Bunun için kadın genital sisteminin anatomisinin ve ameliyat tekniklerinin bilinmesi gerekir. vajina estetiği videosu izle bölümü hastaların bu ameliyatı kafalarında daha iyi canlandırabilmeleri için yazılmıştır.

 

Vajina estetiği fotoğrafları:

Burada vajina estetiği öncesi ve sonrası resimleri mevcuttur. Vajina estetiği, vajina boyunca yapıldığı için vajinanın iç kısmının gercek görüntüsünü cekmek mümkün değildir.

Normal doğum yapmış kadınların doğum dikişlerinin düzeltilmesi dışarıdan görülebildiği için bu hastaların normal doğum dikiş görüntüleri ni resimlerden inceleyebilirisiniz.

vajina estetiği vajina estetiği

 

Sık sorulan sorular

Vajinoplasti –vajina estetiği sonrası cinsel yaşam ne zaman başlar?

Vajinal estetik ameliyatlarından 1,5 ay sonra cinsel yaşantı normale dönebilir. Ilk cinsel birleşmede çok sert olmamak gerekir. bu ameliyattan sonra cinsel tatmin ve yarılma artar, orgazma ulaşma süresi kısalır, orgazm şiddeti atar. Bunlardan dolayı cinsel ilişki daha sıklığı artar.

Vajinoplasti sonrası normal doğum yapabilirmiyim?

Vajinoplasti sonrası normal doğum yapılırsa hastanın tekrardan vajina daraltma ameliyatı olması gerekecektir. Vajinoplasti sonrası doğum yapmak isteyen hastalar için sezeryan daha mantıklı bir seçenek olacaktır.

Vajinoplasti – vajina estetiği sonrası kanama olurmu?

Vajinoplasti ameliyatı sonrası ilk hafta leke tarzında kanama olabilir. Buna müdahale etmemek gerekir kendiliğinden yavaş yavaş durur. Bu kanama ameliyat için olumsuz bir durum yaratmaz.

Vajinoplasti sonrası iyileşme süresi nedir?

Vajinoplasti estetiği iyileşme süreci’ni ilk hafta ve daha sonraki bir aylık dönem olarak iki ye ayırmak gerekir. En önemli dönem ilk haftadır bu dönemde enfeksiyon oluşmaması ve dikişlerin erken erimemesi için birikinti tarzı suya girmek yasaktır ( küvet,deniz,havuz) fakat hastanın ayakta duş almasında bir sıkıntı yoktur.

Ameliyatdan sonraki 15. Günde iplerin erimesi sırasında bir miktar vajinal akıntı olur ve kendiliğinden geçer. Altı haftanın sonunda vajinoplasti işlemi tamamen iyileşmiş olur.

Vajinoplasti ve kızlık zarı dikimi beraber yapılırmı?

 Bu iki işlemin beraber yapılması mümkündür. Vajina daraltma ile aynı anda yapılan kızlık zarı dikimi işleminin avantajlarıda vardır.

 • Kızlık zarı cok ince bir doku olduğu için; vajinoplasti kızlık zarı dikişlerindeki gerginliği azaltıp daha iyi tutmasını ve başarı yüzdesini arttıracaktır.
 • Kadının daha sonraki cinsel hayat kalitesi artacaktır. Orgazm ve cinsel tatmin çok daha şiddetli ve kısa sürede gercekleşebilecektir.
 • Cinsel partner de cinsel ilişkiden daha fazla keyif alacaktır.

Vajinoplasti vajina estetiği riskleri?

Vajinoplasti ameliyatından sonrasında riskler ve komplikasyonlar oldukça nadir görülür fakat bunların hasta tarafından mutlaka bilinmesi gerekir.

Kanama, enfeksiyon, cinsel ilişki sırasında ağrı, hematom, uyuşukluk olarak sıralanabilir.

Vajina estetiğini hangi doktor yapar?

Dış genital organlar ( dudaklar, klitoris, beyazlatma ) ile ilgili estetik ameliyatları hem jinekolog lar hemde plastic cerrahlar yapabilmektedir.

Vajina idrar torbası ve kalın bağırsağın arasında bulunup, pelvik kaslarlada desteklenen bir organdır. Anatomisi vucuttaki yeri itibariyle biraz karışıktır. Bir plastik cerrah asla bir kadın doğum doktoru kadar vajinanın anatomisine hakim olamaz.

Bu nedenden dolayı vajinoplasti – vajina estetiği ameliyatları kesinlikle kadın doğum doktorları tarafından yapılmalıdır.

Genital bölge çok özel ve hassas olduğu için kadınlar bu konuda doktor ararken daha dikkatli olmaktadır. Vajina estetiği doktorları, vajina estetiği en iyi doktor şeklinde bir çok kadın internette arama yapmaktadır. Yukarda yazılanların sizler için aydınlatıcı olduğunu düşünüyorum.

Vajina estetiği yapılan hastaneler?

İstanbulda hem anadolu yakasında hem de avrupa yakasında anlaşmamız bulunan bir çok hastanede vajina estetiği ve diğer genital estetik ameliyatlarını yapmaktayız.

Doğum yapmamış yada sezeryan ile doğum yapmış hastalarımızın vajina estetiği işlemlerini genellikle lokal anestezi ile muayenehanemizde gerçekleştirebiliyoruz.

Yüzlerce hastahane olmasına rağmen vajina estetiği yapılan hastaneler in sayısı oldukça azdır. Bunun nedeni, kadın doğum doktorlarının hepsinin genital estetik ameliyatlarıyla ilgilenmemesidir.

 

Son yıllarda genital estetik ameliyatları daha fazla talep görmektedir. Vajina estetiği İstanbul, ankara, izmir gibi büyük şehirlerde daha fazla yapılmaktadır. Vajina estetiği yapan hastaneler de buna parelel olarak genital estetik ile ilgili ameliyat yapan bu konuda deneyimli jinekolog lar aramaktadır.

 

Vajinoplasti ameliyatı sonrası dikkat edilecekler ?

 •  Size yazılan antibiyotikleri düzenli kullanmanız  enfeksiyon önleyecektir.
 • Bu ameliyattan sonra 2. günden sonra ağrı kesiciye ihtiyac pek duyulmaz. Ağrınız olursa kullanmanızda da bir sakıntı oluşmaz.
 • Vajinoplasti operasyonundan sonraki ilk gün  ayakta duşunuzu alabilirisiniz. fakat birikinti tarzında suya girmeniz kesinlikle yasaktır ( havuz,deniz,küvet)
 • Vajina estetiği işlemlerinden sonra cinsel ilişkiye 1,5 ay sonra başlanmalıdır.
 • Birinci hafta büyük tuvaletten sonra batikon anal bölge arkaya doğru dikkatlice temizlenmelidir.
 • Vajinoplasti dikişleri  alınırmı?  Bu ameliyatdan sonra dikişler alınmaz vucut tarafından emilip yok olur..
 • Çok fazla cinsel ilişkiye girmek vajina genişlemesine neden olurmu? Normal doğum kadar şiddetli bir vajina genişlemesine neden olmasada bir miktar vajinal genişlik artışı olmaktadır.

Vajinoplasti yaptıranlar:

Vajinoplasti ameliyatı  yaptıran hastalar, cinsel hayat kalitesindeki artışdan dolayı keşke daha önce gelip bu işlemi yaptırsaydım şeklinde ifadeler kullanmaktadır.  Bu ameliyatlar hem kadının hem erkeğin cinsel performansını arttırmaktadır.

Bu ameliyatlardan sonra erkekler kadınlardan daha memnun olmaktadır.

 

İstanbul dışında yaşıyorum vajina estetiği yolculuk sakınca yaratırmı?

Şehir dışından bir çok hasta genital estetik ameliyatları için  gerek hava yoluyla gerekse kara yoluyla bulunduğumuz şehire gelmektedir. Hiç bir sıkıntı yaşamadan işlemleri yapılıp tekrar geri dönmekteler.

Vajinal estetik ameliyatı yaptırdım beğenmedim tekrardan düzeltilir mi?

Bu durum ilk yapılan işleme göre daha zor ve meşakkatli bir ameliyat gerektirir. Doktorunuza işlemi neden beğenmediğinizi iyi anlatabilirseniz, ikinci ameliyattan o kadar memnun kalırsınız.

Bazı hastaların dokusu kendini daha kolay bırakıp esneyebiliyor. Bu hastalar cinsel hayat kalitelerini  arttırmak için vajinoplasti ameliyatlarından 6-7 yıl sonra tekrar işlem yaptırmak zorunda kalabiliyorlar.

 

Vajinoplasti operasyonu öncesinde neler yapılmalıdır?

Ameliyat bölgesinde enfeksiyon oluşup dikişlerin iyileşmesinde sorun çıkmaması için  genital bölge temizliği yapılmalı. Hasta uyutularak yani genel anestezi ile opere edilecekse, ameliyata en az 6 saat aç ve susuz olarak gelmelidir

Adet kanaması vajina estetiği ameliyatını engeller mi?

Adet kanı dikişlerin erken erimesine ve yumuşamasına yatkınlık oluşturur. Mümkün oldukça adet kanaması devam ederken bu operasyonlar yapılmamalıdır. Vajina estetiği olacak hastalarımız bu duruma dikkat etmeli ve ona göre ameliyat randevusu almalıdır.

 Vajinoplasti – vajina estetiği ameliyatları devlet hastanelerinde yapılır mı?

Vajina daraltma devlet hastanesi gibi kamu hastanelerinde sgk bu ameliyat ücretlerini ödemediği için yapılmamaktadır. idrar torbası sarkması ve idrar kaçırma ameliyatları yapılmaktadır.

Gelen Arama Terimleri:

Hakkında Jin. Opr. Dr. Özgür Kartal

Jin.Op.Dr.Özgür KARTAL (Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı) Malatyada doğdum ilk, orta ve lise öğrenimini Mersinde tamamladıktan sonra. · 1996-2002 İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesin de tıp eğitimi aldım. · 2003-2008 Kadın Hastalıkları Ve Dogum Uzmanlığı ihtisasını tamamladım. · 2009-2011 mecburi hizmetimi Şanlıurfa Kadın Hastalıkları Ve Doğum Hastanesinde yaptım. .. Devamı >>

8
Yorum Yapabilir / Soru Sorabilirsiniz

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
EkliMüjdeJin. Opr. Dr. Özgür KartalCemre Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Özgür hocam Ben hem vajinal daraltma gende iç dudaklarımı küçültmek istiyorum . Fakat ameliyatımı uyuyarak olmak istiyorum. Hocam birde genital estetik fiyat listeniz gibi bir şey varmı aklımda bazı ameliyatlar daha var . Sizide çok rahatsız etmek istemiyorum . İyi çalışmalar

Cemre
Ziyaretçi
Cemre

Merhaba vajina daraltma ameliyatlarınızı hangi hastahanelerde yapıyorsunuz . Özellikle tercih ettiğiniz bir hastahane varmı.

Müjde
Ziyaretçi
Müjde

Vajinal akıntı varken estetik yapılabilir mi?

Ekli
Ziyaretçi
Ekli

Vajina daraltma operasyonu oldugumuz baska doktorlar tarafindan anlasilirmi